Kategorie

Koszt dostawy

Paczki do 30kg, wysyłka kurierska:

Za pobraniem – 26zł brutto

Wpłata/przelew – 21zł brutto

Ikona paczki

Wysyłki paletowe, dłużyce wyceniamy indywidualnie.

Przelewy24 belka z logami

Gwinty calowe to jeden - obok metrycznych - z typów śrub używanych w mechanice czy budownictwie. Te pierwsze różnią się od drugich nie tylko wymiarami. Ich rozmiary podawane są w calach - jednostka równa się 2,54 cm. W przeciwieństwie do metrycznych i wyrażonych w milimetrach, gwinty calowe - układane w szeregi - to kilka podtypów. W zależności od ich wspomnianego ułożenia wyróżnić można tzw. szeregi zwykłe, ale również drobnozwojne, bardzo drobnozwojne oraz charakteryzujące się jednakową podziałką. Stąd oznakowanie gwintów - od UNC (zwykłe, do 4 cali) przez UNF i UNEF czy UN. Ostatnie z tych oznaczeń dotyczy gwintów o stałej podziałce. 

Gwinty calowe - zastosowanie

Gwintowanie calowe najczęściej spotykane jest w dwóch branżach. To hydraulika oraz gazownictwo. Zastosowanie gwintów calowych nie ogranicza się jednak wyłącznie do nich. To technika popularna np. w motoryzacji - w przypadku samochodów wykonywanych w Stanach Zjednoczonych. Śruby z tego typu gwintami można spotkać też w niektórych urządzeniach - również pochodzących zza oceanu. 

Gwintowniki calowe - wysoka jakość

Technik CNC zapewnia sprzedaż gwintów i gwintowników calowych. Oferta obejmuje zarówno pojedyncze elementy, jak i inne rozwiązania - np. zestaw gwintowników calowych. Współpraca z producentami sprawia, że jako dystrybutor materiałów zapewniamy szybką sprzedaż przez internet. Sprawdź ofertę online lub skontaktuj się z działem handlowym. 

W kategorii Gwintowanie można znaleźć również UNF (GWINT CALOWY AMERYKAŃSKI, ZUNIFIKOWANY, DROBNOZWOJNY)

Wyszukaj produkt

Włączone filtry:
  Gwint
  Norma
  Obróbka
  Prawy/Lewy
  Typ otworu

  UNC (GWINT CALOWY AMERYKAŃSKI, ZUNIFIKOWANY) 272 produktów - produkty:

  na stronę
  Wyświetlono 1 - 60 z 272 elementów
  Wyświetlono 1 - 60 z 272 elementów