Kategorie

Koszt dostawy

Paczki do 30kg, wysyłka kurierska:

Za pobraniem – 28zł brutto

Wpłata/przelew – 22zł brutto

Ikona paczki

Wysyłki paletowe, dłużyce wyceniamy indywidualnie.

Przelewy24 belka z logami

603 896 641    [email protected]

Prowadnice liniowe z szyną profilową seria HG

Dostępne w naszej ofercie prowadnice liniowe HGR i wózki HG, dzięki odpowiedniej konstrukcji i wykonaniu z wysokiej jakości materiałów, są w stanie wytrzymać bardzo duże obciążenia. Proponujemy produkty firmy HIWIN, cenionego na świecie tajwańskiego producenta części do maszyn, który istnieje na rynku od 1989 roku. Podzespoły tej marki są niezawodne, mają bardzo szerokie zastosowanie, a do tego są dostępne przystępnej cenie.

Wszystkie sprzedawane w naszym sklepie wózki mają zmyślną konstrukcję, której podstawę stanowią 4 bieżnie ułożone pod kątem 45o. Dzięki temu zbudowana z ich wykorzystaniem prowadnica liniowa wykazuje się niskimi oporami toczenia i może być wykorzystana do przenoszenia nawet bardzo dużych ciężarów, w każdym kierunku. Producent zadbał również o solidność tej konstrukcji. Wózki są zabezpieczone listwą podtrzymującą – skutecznie chroni to przed ich wypadaniem zarówno w czasie montażu, jak i demontażu na szynie profilowej.

Zastosowanie prowadnic liniowych

Dzięki naszej ofercie dopasowanie tych części do konkretnych maszyn jest bardzo proste – sprzedajemy je w wielu formach i rozmiarach do wyboru. Pierwszą grupę produktów stanowią wąskie wózki HIWIN pod prowadnice liniowe, które dostępne są w wersjach:

 • HGH – wysokie,
 • HGL – niskie,
 • QHH – wykazują się m.in. bardzo cichą pracą oraz płynnym przesuwem nawet w warunkach dużego obciążenia.

Drugą grupę produktów stanowią wózki szerokie HGW z kołnierzem oraz QHW o podwyższonej wytrzymałości na pracę w trudnych warunkach. Dobrze wykonana z ich pomocą prowadnica liniowa znajdzie zastosowanie m.in. w:

 • obrabiarkach oraz drukarkach 3D,
 • narzędziach warsztatowych, takich jak szlifierki, tokarki i frezarki,
 • maszynach przemysłowych, w tym, chociażby wypalarkach, automatach do spawania i pakowania,
 • urządzeniach techniki transportowej.

Nasza rozbudowana oferta obejmuje nie tylko wózki, ale i odpowiednio dopasowane do nich szyny profilowe. To prowadnice liniowe również produkowane przez firmę HIWIN. Proponujemy części z serii HGR-R (mocowane od góry) oraz HGR-T (mocowane od dołu) – dostępne są w różnych rozmiarach, co ułatwia ich dopasowane do indywidualnych potrzeb.

Jakie zalety ma prowadnica liniowa?

Odpowiednio zaprojektowane i wykonane z najwyższej jakości materiałów prowadnice liniowe mają wiele istotnych zalet. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć m.in.:

 • wyjątkową dokładność i precyzję działania,
 • prostotę montażu i demontażu (np. w celu wymiany),
 • cichą pracę, szczególnie w przypadku wózków QHH,
 • możliwość przenoszenia różnych ciężarów w każdym kierunku,
 • wytrzymałość na trudne warunki pracy (konstrukcja ogranicza ryzyko powstawania luzów na bieżniach),
 • ograniczenie oporów toczenia (sprzyja energooszczędności maszyn i jednocześnie wydłuża ich żywotność).

Dzięki zastosowaniu dobrej jakości materiałów, prowadnice liniowe (wózki, jak i szyny profilowe) sprawdzą się w praktycznie każdych warunkach. Jako specjaliści z branży oferujemy swoje profesjonalne wsparcie techniczne przy wyborze. Pomagamy w doborze części do konkretnych potrzeb zarówno pod kątem ich rodzaju, jak i wielkości.

Pytania do naszych doradców można kierować na adres e-mail: [email protected]. Czekamy także na kontakt telefoniczny pod numerem: 603 896 641.

W kategorii Wózki, szyny HIWIN można znaleźć również Prowadnice liniowe EG - HIWIN

Prowadnice liniowe HG - HIWIN  - podkategorie: