Kategorie

Polecane produkty

Koszt dostawy

Paczki do 30kg, wysyłka kurierska:

Za pobraniem – 25zł brutto

Wpłata/przelew – 21zł brutto

Koszty dostawy

Wysyłki paletowe, dłużyce wyceniamy indywidualnie.

Pasy zębate, koła zębate
          W ofercie posiadamy elementy przeniesienia napędu takie jak: pasy zębate, koła zębate, wałki zębate, płytki do łączenia pasa w metrażu. Dostarczamy pasy zębate takich producentów jak: OPTIBELT, GATES, ELATECH, CHIORINO, MEGADYNE. Pasy zębate dostępne są w formie bezkońcowej  (z rękawa) z których odcina się pojedyncze pasy o dowolnej sz...
          W ofercie posiadamy elementy przeniesienia napędu takie jak: pasy zębate, koła zębate, wałki zębate, płytki do łączenia pasa w metrażu. Dostarczamy pasy zębate takich producentów jak: OPTIBELT, GATES, ELATECH, CHIORINO, MEGADYNE. Pasy zębate dostępne są w formie bezkońcowej  (z rękawa) z których odcina się pojedyncze pasy o dowolnej szerokości, oraz w metrażu sprzedany w dowolnych odcinkach lub rolkach 50mb, 100mb, 150mb.
W pasach zębatych, kołach rozróżniamy profile zębów takie jak: 
 • Pasy calowe:                MXL, XL, L, H, XH, XXH
 • Pasy o profilu T:           T2,5, T5, T10, T20
 • Pasy o profilu AT:         AT5, AT10, AT20
 • Pasy o profilu HTD:       3M, 5M, 8M, 14M, 20M
 • Pasy PowerGrip GT3:    3MGT, 5MGT, 8MGT, 14MGT.
 • Poly Chain GT Carbon:  8MGT, 14MGT.                                                              
         Pasy zębate T, AT produkowanie są z poliuretanu, wzmacniane kordem stalowym. Pasy poliuretanowe znalazły zastosowanie w technice liniowej, pozycjonowaniu, przy przenoszeniu wysokich momentów obrotowych. Pozostałe pasy uzębione, calowe HTD, GT3 produkowane są z neoprenu. Pasy neoprenowe podobnie jak poliuretanowe znalazły zastosowanie w technice liniowe, ale lepiej sprawdza się przy dokładniejszym pozycjonowaniu.                                                                                                                                                                                 
                                                                             
       W przypadku doboru przekładni pasowej,pasów, kół, obliczenia, przygotowanie ofert, prosimy o kontakt z naszym doradcą technicznym, e-mail:  mechanika@technikcnc.pl   tel. 603 896 641 
Więcej

Pasy zębate, koła zębate 

Podkategorie

 • Pasy zębate zamknięte

            Pasy zębate zamknięte, bezkońcowe dostarczane są u określonych długościach przez producenta. Pasy za pomocą specjalnych form wykonywane są w postaci rękawów. Oprócz standardowych szerokości pasów zębatych calowych jak i z podziałką metryczną, na zamówienie jest możliwość  dostarczenia dowolnej szerokości. Pasy zębate wykonywane są z poliuretanu i neoprenu.                                                                                                                                 

           Jeżeli masz problem z identyfikacją pasa zębatego, nie ma na naszej stronie takiej szerokości lub rodzaju, napisz do naszego doradcy technicznego, e-mail: mechanika@technikcnc.pl   tel. 603 896 641

  Kalkulator pasa

  Kalkulator pasa

  kalkul-.jpg       

 • Pasy zębate obustronne...
            Pasy obustronnie zębate posiadają bardzo podobną charakterystykę pracy, właściwości, wytrzymałość co zwykłe pasy uzębione z jednej strony. Zaletą pasów obustronnie uzębionych jest możliwość pracy na wielu kołach jednocześnie. 
  Typy pasów obustronnie uzębione:
  • Pasy zębate z podziałką metryczną:  DT5, DT10, D5M (TP-HTD5M), 8MGT (TP-8MGT),
  • Pasy zębate z podziałką calową:       DH (TP-H) , DL (TP-L), TP-XL
  Pasy obustronnie zębate spotykane są np. w maszynach do przemysłu drzewnego, papierniczego, maszyny przemysłowe, maszyny rolnicze.                                                                                                                                                                                                                                                                                        
  Dodatkowe pytania prosimy kierować na adres e-mail: mechanika@technikcnc.pl   tel. 603 896 641                                                                                                                    

 • Pasy zębate metraż,...
           Pasy zębate w metrażu, otwarte produkowane są z neoprenu i poliuretanu, zbrojone kordem stalowym oraz z włókna szklanego. W przypadku pasów zębatych z poliuretanu jest możliwość łączenia za pomocą zgrzewania. Należy pamiętać, że pasy zębate po zgrzaniu przenoszą o około 40% mniejsze siły od pasów zamkniętych z pełnym kordem. W przypadku gdy pasy zębate z metrażu nie wykonują pełnego obrotu przez koła jest możliwość zastosowania aluminiowych płytek do łączenia końców pasa. Pasy zębate w metrażu standardowo produkowane są w rolkach 50mb, 100mb, 150mb ale jest możliwość dostarczenia w dowolnej długości.
          Pasy zębate w metrażu stosowane są np. w technice przemieszczeń liniowych, pozycjonowanie, technika podnoszenia, wypalarki plazmowe, slider do kamery.                                                                                                                                                                                                                      
      Dodatkowe informacje techniczne, handlowe, przygotowanie oferty dostępne u naszego doradcy pod adresem e-mail: mechanika@technikcnc.pl   tel. 603 896 641
 • Koła zębate pasowe
            Koła zębate pasowe wykonywane są z takich materiałów jak aluminium, stal oraz żeliwo. Dostarczamy również na zamówienie koła pasowe z innych materiałów np tworzywa sztuczne, stal nierdzewna. Do pasów zębatych stosowane jest koło o określonej podziałce, kształcie zęba, ilości zębów, szerokości. W kołach zębatych paskowych wykonanie są niewielkie otwory technologiczne lub jest tylko nakiełek. Jest to półprodukt do dalszego rozwiercenia w celu zamocowania koła na wale. Najczęściej jest wykonywany otwór w tolerancji H7 z rowkiem wpustowym. W kołach pasowych zębatych o większej podziałce oraz większej średnicy zewnętrznej są stosowane tuleje mocujące TaperLock. Jest to łatwy, szybki montaż na wale, bez wykonywania dodatkowej obróbki.
          Na życzenie klienta wykonujemy dodatkową obróbkę kół pasowych zębatych. Cena jest wyceniana na podstawie rysunku lub przy prostych obróbkach wystarczy opis. Zapraszamy do kontaktu z naszym doradcą, e-mail:  mechanika@technikcnc.pl  tel. 603 896 641 
 • Wałki zębate
           Wałki zębate wykonywane są z aluminium. Długość wałka zębatego jest w przedziale od 75mm do 200mm w zależności od rodzaju podziałki oraz ilości zębów. Wałki uzębione znalazły zastosowanie tam gdzie standardowe koła pasowe nie mają wymaganej szerokości dla pasa zębatego. Wykonujemy obróbkę wałków zębatych według potrzeb klienta.
  Dodatkowe informację, wyceny dostępne pod adresem e-mail: mechanika@technikcnc.pl  tel.     , zapraszamy.   

 • Płytki do łączenia pasa
            Płytki łączące pas zębaty w metrażu. W przypadku gdy pas zębaty w metrażu nie wykonuje pełnego obrotu przez koła, możemy zastosować płytki do łączenia. Płytki łączące wykonane są z aluminium, z czterema otworami mocującymi. Dostępne są płytki dla pasów o profilu zęba T, AT, 5M, 8M, 14M, XL, L, H,
  W przypadku dodatkowych pytać prosimy kontaktować się na adres e-mail: mechnika@technikcnc.pl   tel.