Kategorie

Koszt dostawy

Paczki do 30kg, wysyłka kurierska:

Za pobraniem – 28zł brutto

Wpłata/przelew – 22zł brutto

Ikona paczki

Wysyłki paletowe, dłużyce wyceniamy indywidualnie.

Przelewy24 belka z logami

Łożyska i zespoły łożyskowe w ofercie Technik CNC

Łożyska są elementami służącymi do podtrzymania – łożyskowania części maszyny, przy jednoczesnym umożliwieniu jej względnego ruchu obrotowego. Ze względu na duże obciążenia, jakim są poddawane, muszą być odporne na zużycie, nacisk, korozję i zatarcia. Łożyska oferowane w naszym sklepie charakteryzują się także odpowiednią odkształcalnością, a także znaczną wytrzymałością zmęczeniową.

Podstawowy podział łożysk obejmuje dwie grupy: łożyska ślizgowe i toczne. Te pierwsze zbudowane są w taki sposób, że powierzchnia wału ślizga się po panewce. W tych drugich wbudowane są elementy toczne w postaci kulek, walców lub stożków. Łożyska toczne wykorzystuje się przede wszystkim tam, gdzie występują różne prędkości obrotowe, a także konieczna jest duża niezawodność i jak najmniejsze opory toczenia.

Rodzaje łożysk

W grupie łożysk tocznych występują: łożyska kulkowe zwykłe, łożyska stożkowe, łożyska igiełkowe, łożyska walcowe, łożyska wahliwe, łożyska baryłkowe, łożyska skośne, łożyska wzdłużne, oporowe i łożyska samonastawne.

Nasza oferta obejmuje rozmaite zespoły łożyskowe i łożyska pochodzące od najlepszych producentów, w tym od SNR, FAG, INA, SKF, TIMKEN, Askubal, FŁT, PBF, NTN, NSK, Beco i ZKL.

Zobacz również produkty z kategorii Pasy klinowe, koła pasowe

Łożyska, zespoły łożyskowe   - podkategorie: